Üniversitemiz Sosyal Medya Hesapları

2018-DGS İLE KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ’NE YERLEŞEN ADAYLARIN KAYIT İŞLEMLERİ

2018–DGS Yerleştirme ile gelen adaylar 21 - 27 Eylül 2018 tarihleri arasında (Cumartesi - Pazar Kayıt işlemi yapılmayacaktır.) yerleşmiş oldukları akademik birimlerinin öğrenci işleri bürolarına şahsen başvuru yaparak kayıt işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Kayıt için evrak isteyen bölümlere yerleşen öğrencilerin istenen belgeleri kayıt sırasında yanlarında getirmeleri gerekmektedir.
Kayıt işlemlerinin yapılabilmesi için öğrencilerin T.C. kimlik numaralarının yanı sıra cilt no, aile sıra no ve sıra no bilgilerini kullanmaları gerekecektir. (Yeni T.C. kimlik kartı sahibi öğrencilerimiz bu bilgileri E-Devlet kapısından öğrenebilirler.)
Kocaeli Üniversitesi Akademik Birimlerde Aday Kayıtları

Kayıtlar şahsen gelerek yapılacaktır. 27/09/2018 tarihinden sonra kesinlikle kayıt alınmayacaktır.

 • Kayıt için gerekli belgeler
  1- Nüfus Cüzdanı veya Ehliyet (T.C. Kimlik numaralı ve üzerinde Cilt, Sayfa, Kütük Bilgisi Bulunmalıdır.)
  2- Önlisans Diploması veya Mezuniyet Belgesi

 • İntibak için gerekli belgeler

 • 1- Transkript (Onaylı)
  2 Ders içerikleri (Onaylı)


  Önemli 1İntibak işlemleri ilgili Bölüm Başkanlığı tarafından yürütüleceğinden Kayıt İşlemlerinin ardından İntibak Dilekçesi, Transkript ve Ders içerikleri ilgili akademik birime teslim edilecektir.
  Önemli 2 Kısmen yabancı dilde eğitim yapan programlara kayıt hakkı kazanan öğrencilerin varsa yabancı dil yeterlilik belgesi getirmeleri ve ilgili Bölüm Başkanlığına teslim etmeleri gerekmektedir.
  Önemli 2 2018 yılı Dikey Geçiş Sınavı kayıt tarihleri arasında yükseköğretim kurumlarından mezun olamadığı için kazandığı programa kayıt yaptıramayan ancak kayıt tarihinden sonra stajını tamamlama, bütünleme sınavı, tek ders sınavı vb. başararak mezuniyet hakkı elde eden önlisans öğrencilerinin bu durumlarını belgelemeleri kaydıyla 2018-2019 eğitim-öğretim yılı bahar yarıyılı başlangıcına kadar , 2018 DGS'de kayıt hakkı kazandıkları lisans programlarına geçici kayıt yaptırabileceklerdir.

  2018/2019 Eğitim Öğretim Yılında Üniversitemize DGS Yerleştirme ile kayıt yaptıracak olan öğrencilerimizden; (Fakülte, Yüksekokul, Meslek Yüksekokulu) Engelli öğrencilerimizin tespit edilmesi ve ihtiyaçlarının belirlenmesi için ilgili formun doldurularak Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörlüğü'ne iletilmesi gerekmektedir.

  Formu indirmek için tıklayınız.

  2018-MÜHENDİSLİK TAMAMLAMA İLE KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ’NE YERLEŞEN ADAYLARIN KAYIT İŞLEMLERİ

  2018–Mühendislik Tamamlama ile gelen adaylar 20 - 26 Eylül 2018 tarihleri arasında (Cumartesi - Pazar Kayıt işlemi yapılmayacaktır.) yerleşmiş oldukları akademik birimlerinin öğrenci işleri bürolarına şahsen başvuru yaparak kayıt işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Kayıt için evrak isteyen bölümlere yerleşen öğrencilerin istenen belgeleri kayıt sırasında yanlarında getirmeleri gerekmektedir.
  26/09/2018 tarihinden sonra kesinlikle kayıt alınmayacaktır.

  Kayıt işlemlerinin yapılabilmesi için öğrencilerin T.C. kimlik numaralarının yanı sıra cilt no, aile sıra no ve sıra no bilgilerini kullanmaları gerekecektir. (Yeni T.C. kimlik kartı sahibi öğrencilerimiz bu bilgileri E-Devlet kapısından öğrenebilirler.)

 • Kayıt için gerekli belgeler
 • 1- Nüfus Cüzdanı veya Ehliyet (T.C. Kimlik numaralı ve üzerinde Cilt, Sayfa, Kütük Bilgisi Bulunmalıdır.)
 • 2- Teknik Eğitim Fakültesi Lisans Diploması veya Mezuniyet Belgesi
 • 3- Vesikalık Fotoğraf
 • Tamamen veya kısmen yabancı dil eğitim yapan programlara kayıt olan öğrencilerin varsa yabancı dil yeterlilik belgelerini yanlarında getirmeleri yararlarına olacaktır.
 • YÖK tarafından çevrimiçi platformda lisans mezuniyet bilgileri üniversitemize ulaşmayan öğrencilerimizin, 20 - 26 Eylül 2018 tarihleri arasında (Cumartesi - Pazar Kayıt işlemi yapılmayacaktır.) lisans mezuniyet belgesini veya diplomasını akademik birimlerine getirerek (bireysel veya noter onaylı vekalet yoluyla) kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

  • 2018/2019 Eğitim Öğretim Yılında Üniversitemize Mühendislik Tamamlama ile kayıt yaptıracak olan öğrencilerimizden; (Fakülte, Yüksekokul, Meslek Yüksekokulu) Engelli öğrencilerimizin tespit edilmesi ve ihtiyaçlarının belirlenmesi için ilgili formun doldurularak Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörlüğü'ne iletilmesi gerekmektedir.

   Formu indirmek için tıklayınız.


  • Üniversitemize kayıt olan tüm öğrenciler Öğrenci Numarası Sorgulama bağlantısını kullanarak öğrenci numaralarının ve Öğrenci Bilgi Sistemine giriş şifrelerinin eposta adreslerine gönderilmesini sağlayabilirler. E-Posta ulaşmayan öğrenciler Şifre İşlemleri menüsünden öğrenci numarasını öğrenebilir ve şifresini oluşturabilir.

 • Kayıt yaptıran öğrencilerimiz Eposta Güncelleme sayfasından eposta adreslerini güncelleyebilirler.