2016-ÖSYS İLE KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ’NE YERLEŞEN ADAYLARIN KAYIT İŞLEMLERİ

1- E-devlet Online Kayıt

Üniversitemize 2016-ÖSYS ile yerleşen aday 12-16 Ağustos 2016 tarihleri arasında https://www.turkiye.gov.tr/ adresine E-Devlet şifresiyle girerek “e-Hizmetler” sekmesinden açacağı sayfanın sonunda yer alan “Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı” başlığı altındaki “Üniversite E-Kayıt” sekmesinden kayıt işlemlerini yaparak kayıt yaptırdığına dair belge alabilirler. Bu yöntemle kayıt işlemini tamamlayan öğrencilerin üniversitemize kayıtlarla ilgili olarak gelmelerine veya herhangi bir belge getirmelerine gerek yoktur.

Üniversite e-Kayıt Kullanım Kılavuzu için tıklayınız.

2- Kocaeli Üniversitesi Online Kayıt

Üniversitemize 2016-ÖSYS ile yerleşen adayları e-devlet üzerinden online kayıt olamamaları durumunda üniversitemiz ana sayfasında yer alan “Bilgi Sistemleri -> Öğrenci Kayıt İşlemleri” bağlantısından 15-19 Ağustos 2016 tarihleri arasında kayıt yaptırabilirler.

Üniversitemiz Online Kayıt Kılavuzu için tıklayınız.

3- Kocaeli Üniversitesi Akademik Birimlerde Aday Kayıtları

E-Devlet kapısından veya Kocaeli Üniversitesi online kayıt bağlantısından üniversitemize kayıt olamayan adaylar, ortaöğretim kurumlarından mezun olamayan adaylar ve rapor ile kayıt olunan bölümlere/programlara yerleşen adaylar 15-19 Ağustos 2016 tarih aralığında 2016-ÖSYS ile yerleşmiş oldukları akademik birimlerinin öğrenci işleri bürosuna başvurarak kayıt işlemlerini yaptırabilirler.

a- Ortaöğretim kurumlarından mezun olamayan ancak Üniversitimiz programlarına yerleştirilen öğrencilerimiz geçici kayıtlarını yaptırmak için 15-19 Ağustos 2016 tarihlerinde Üniversitemize şahsen müracaat edeceklerdir. Ortaöğretim sorumluluk sınavı veya ek sınav sonucunda ortaöğretimden mezun olacak öğrenciler bu durumlarını belgelemeleri şartıyla 30 Aralık 2016 tarihine kadar Üniversitemize şahsen müracaat ederek asıl kayıtlarını yaptırabileceklerdir.

Konu hakkındaki karar için tıklayınız.

b- Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu tüm programları, İzmit MYO’nun Sivil Savunma ve İtfaiyecilik programı, Kartepe Atçılık MYO tüm programları, Yahya Kaptan MYO tüm programları, Hereke Ömer İsmet Uzunyol MYO’nun Özel Güvenlik ve Koruma programı, Kocaeli Sağlık Hizmetleri MYO tüm programları, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi tüm bölümleri, Tıp Fakültesi ve Kocaeli Sağlık Yük. Okulunun Ebelik ve Hemşirelik Programlarını kazanan öğrenciler tam teşekküllü sağlık kuruluşlarından (Tıp Fakültesi veya Devlet Hastanelerinden alınacaktır) Heyet Raporu getirmek zorundadırlar. Barbaros Denizcilik Yüksekokulunu kazananlar Sahil ve Hudutlar Genel Müdürlüğünden “Gemi Adamı Olur” raporu getirmek zorundadırlar. Karamürsel MYO’nun Deniz Ulaştırma ve İşletme, Gemi Makineleri İşletme programlarını kazanan öğrenciler Sahil ve Hudutlar Genel Müdürlüğünün onaylamış olduğu hastanelerden ve akabinde Sahil ve Hudutlar Sağlık Genel Müdürlüğünden onaylı “Gemi Adamı Olur” raporu getirmek zorundadırlar. Ayrıca Deniz Liman İşletmeciliği Programını kazanan öğrencilerden Yat Kaptanı olmak isteyen öğrencilerin Sahil ve Hudutlar Genel Müdürlüğünün onaylamış olduğu hastanelerden ve akabinde Sahil ve Hudutlar Sağlık Genel Müdürlüğünden onaylı “Gemi Adamı Olur” raporu getirmek zorundadırlar.