2017-ÖSYS İLE KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ’NE YERLEŞEN ADAYLARIN KAYIT İŞLEMLERİ

1- E-devlet Online Kayıt

Üniversitemize 2017-ÖSYS ile yerleşen aday 11-16 Ağustos 2017 tarihleri arasında https://www.turkiye.gov.tr/ adresine E-Devlet şifresiyle girerek “e-Hizmetler” sekmesinden açacağı sayfanın sonunda yer alan “Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı” başlığı altındaki “Üniversite E-Kayıt” sekmesinden kayıt işlemlerini yaparak kayıt yaptırdığına dair belge alabilirler. Bu yöntemle kayıt işlemini tamamlayan öğrencilerin üniversitemize kayıtlarla ilgili olarak gelmelerine veya herhangi bir belge getirmelerine gerek yoktur.

Üniversite e-Kayıt Kullanım Kılavuzu için tıklayınız.

2- Kocaeli Üniversitesi Online Kayıt

Üniversitemize 2017-ÖSYS ile yerleşen adayları e-devlet üzerinden online kayıt olamamaları durumunda üniversitemiz ana sayfasında yer alan “Bilgi Sistemleri -> Öğrenci Kayıt İşlemleri” bağlantısından 14-18 Ağustos 2017 tarihleri arasında kayıt yaptırabilirler.
Online kayıt işlemlerinin yapılabilmesi için öğrencilerin T.C. kimlik numaralarının yanı sıra cilt no, aile sıra no ve sıra no bilgilerini kullanmaları gerekecektir. (Yeni T.C. kimlik kartı sahibi öğrencilerimiz bu bilgileri E-Devlet kapısından öğrenebilirler.)

Üniversitemiz Online Kayıt Kılavuzu için tıklayınız.

3- Kocaeli Üniversitesi Akademik Birimlerde Aday Kayıtları

E-Devlet kapısından veya Kocaeli Üniversitesi online kayıt bağlantısından üniversitemize kayıt olamayan adaylar, ortaöğretim kurumlarından mezun olamayan adaylar ve rapor ile kayıt olunan bölümlere/programlara yerleşen adaylar 14-18 Ağustos 2017 tarih aralığında 2017-ÖSYS ile yerleşmiş oldukları akademik birimlerinin öğrenci işleri bürosuna başvurarak kayıt işlemlerini yaptırabilirler.

a- Ortaöğretim kurumlarından mezun olamayan ancak Üniversitimiz programlarına yerleştirilen öğrencilerimiz geçici kayıtlarını yaptırmak için 14-18 Ağustos 2017 tarihlerinde Üniversitemize şahsen müracaat edeceklerdir. Ortaöğretim sorumluluk sınavı veya ek sınav sonucunda ortaöğretimden mezun olacak öğrenciler bu durumlarını belgelemeleri şartıyla 29 Aralık 2017 tarihine kadar Üniversitemize şahsen müracaat ederek asıl kayıtlarını yaptırabileceklerdir.

Konu hakkındaki karar için tıklayınız.

b- Tıp Fakültesi (tam teşekküllü devlet veya üniversite hastanelerinden Sağlık Kurulu Raporu getirilecektir.)
Spor Bilimleri Fakültesi (tam teşekküllü devlet veya üniversite hastanelerinden Sağlık Kurulu Raporu getirilecektir.)
Sağlık Bilimleri Fakültesi (Yalnızca Ebelik ve Hemşirelik Programları tam teşekküllü devlet veya üniversite hastanelerinden Sağlık Kurulu Raporu getirilecektir.)
Kocaeli Sağlık Hizmetleri MYO (tam teşekküllü devlet veya üniversite hastanelerinden Sağlık Kurulu Raporu getirilecektir. Yalnızca İlk ve Acil Yardım Programında ÖSYM Klavuzunda Bakınız 233’de belirtilen şartları sağladığına dair Sağlık Kurulu Raporu getirilecektir.)
Kartepe Atçılık MYO (tam teşekküllü devlet veya üniversite hastanelerinden Sağlık Kurulu Raporu getirilecektir.)
Yahya Kaptan MYO (tam teşekküllü devlet veya üniversite hastanelerinden Sağlık Kurulu Raporu getirilecektir.)
Hereke Ömer İsmet Uzunyol MYO (Yalnızca Özel Güvenlik ve Koruma Programı ÖSYM Klavuzunda Bakınız 273’da belirtilen şartları sağladığına dair Sağlık Kurulu Raporu getirecektir.)
İzmit MYO (Yalnızca Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programı ÖSYM Klavuzunda Bakınız 116’da belirtilen şartları sağladığına dair Sağlık Kurulu Raporu getirecektir.)
Denizcilik Fakültesi (Sahil ve Hudutlar Genel Müdürlüğünden “Gemi Adamı Olur Raporu” getirilecektir.)
Karamürsel MYO (Deniz Ulaştırma ve İşletme Programı, Gemi Makinaları İşletme Programı ve Deniz Liman İşletme Programı öğrencileri Sahil ve Hudutlar Genel Müdürlüğünden “Gemi Adamı Olur Raporu” getirecektir.)
Diş Hekimliği Fakültesi (tam teşekküllü devlet veya üniversite hastanelerinden Sağlık Kurulu Raporu getirilecektir.)
Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi (tam teşekküllü devlet veya üniversite hastanelerinden Sağlık Kurulu Raporu getirilecektir.)

Öğrencileri kayıt esnasında branşa göre tam teşekküllü devlet veya üniversite hastanelerinden Sağlık Kurulu Raporu veya Sahil ve Hudutlar Genel Müdürlüğü’nden “Gemi Adamı Olur Raporu” getireceklerinden 14-18 Ağustos 2017 tarihleri arasında şahsen müracaat edeceklerdir.

Güzel Sanatlar Fakültesi ve Devlet Konservatuarı öğrencileri Özel Yetenek Sınavı ile kabul edildiğinden kayıtlarını 14-18 Ağustos 2017 tarihleri arasında kayıt birimine şahsen müracaat edeceklerdir.